Šī gada 18.septembrī 6.a klases skolēni piedalījās LVM rīkotajā projektā “Meža ekspedīcija”. Skolēni tika iepazīstināti ar dabas resursu saglabāšanas programmu, meža nozīmi un kopšanu Latvijā. Bija jauki saulaino atvasaras dienu pavadīt priežu mežā un piedalīties dažādās aktivitātēs. Skolēni uzzināja kā skaita kokus, mēra koku augstumu, nosaka koku vecumu, kopj jaunaudzes utt. Katram skolēnam bija ekspedīcijas darba burtnīca, kurā vajadzēja veikt dažādus uzdevumus. Ekspedīcijas noslēgumā visi pulcējās pie ugunskura, kur varēja uzcept desiņas un dalīties savos iespaidos. Mājās visi atgriezās nedaudz noguruši, bet priecīgi par kopā pavadīto dienu.

61    62

                    63    64 

                    65    66

 

 

 

        Iet septembris… iekrāso kādu lapu, kādu notrauc zemē. Dārzos koši zied asteres un gladiolas. Smaržo āboli. Ir atsācies skolas laiks, tomēr skolēnu prāti vēl reizi pa reizei aizklīst līdz karstajai vasarai. Tāds laiks, kas aicina apcerēt, sajust, sasmaržot… Dzejas laiks…

        Arī mūsu skolas 3.klašu skolēni septembra pirmajās nedēļas lasīja dzejoļus, inscinēja tos, piemeklēja maskas, izdziedāja dzeju dziesmās…, jo gatavojās tikties ar Daugavpils dzejnieku Staņislavu Volodjko. Staņislava Volodjko daiļradē ir dzejoļi, kas saskan ar skolēnu šī brīža izjūtām, piemēram, “Par spīti karstumam”, “Kā es norūdījos”, “Rudens lietutiņš”, “Sēņotāji”, “Lielībnieki” un daudzi, daudzi citi humora un labestības pilni dzejoļi.

       17.septembrī aktu zālē notika tikšanās ar šo dzejnieku – īstu, dzīvu, patiesu; dzejnieku, kuru varēja aptaustīt, uzdot jautājumus…

       Lai runā skolēni!

Man bija prieks ieraudzīt dzīvu dzejnieku. Viņu sauc Staņislavs Volodjko. (Vladiks,3.b)

Man bija pārsteigums, ka dzejnieks sākumā rakstīja dzejoļus pieaugušajiem un tikai pēc tam bērniem. (Sofija,3.a)

Mēs, 3.b un 3.c stāstījām dzejoļus, dziedājām, minējām mīklas. Man ļoti patika. (Ksenija, 3a)

Mani pārsteidza, ka dzejnieks uzrakstījis tik daudz dzejoļu, dziesmu, pasaku. (Darja,3.c)

Man patika mūsu dziesma. Man patika dzejolis par lāci – ķepaini. (Lukass, 3.a)

Viņš ir gudrs, jautrs, skaists. Labsirdīgs, draudzīgs. Man patika dzejnieks. (Anastasija, 3.c)

Bija kolosāli redzēt slavenu cilvēku. (Vadims, 3.a)

Man patika, ka mēs visi jautājām. Es uzzināju vairāk par viņa darbiem. Man patika Volodjko dziesmas un dzejoļi. (Darja, 3.b)

Man bija “acis kvadrātā”. Man patika viss. Esmu sajūsmā. (Anna,3.b)

       Paldies klases audzinātājām Svetlanai Jevstifejevai, Anželai Iekalnei, Allai Kazačonokai, mūzikas skolotājai Inārai Timofejevai par skolēnu sagatavošanu pasākumam.

72    74

69    71

73    70

 

 

 

         15.septembrī mūsu skolas komanda saņēma pateicību par piedalīšanos republikāniskajās pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās skolēniem. Lielu atbalstu viņiem sniedza bioloģijas skolotāja Gaļina Koreņeva un skolas medmāsa Jūlija Labute. Paldies visiem par ieguldīto darbu!

 

 

 

         12.a un 12.b klases skolēni ar skolotājām N.Mihailovu un O.Kovaļovu pagājušās nedēļas nogalē - 14. un 15. septembrī - devās rudens pārgājienā uz gleznaino Vīragnas ezera krastu. Atpūtas bāzes „Virogna” vadītāja Andra Samuša vadībā tika organizēta iepazīstināšanās ar teritorijas infrastruktūru, izklaides vietām un sporta laukumiem. Pārgājiena laikā notika sporta aktivitātes un intelektuālās spēles gan brīvā dabā, gan iekštelpās. Labi atpūtušies vidusskolēni ar jaunu darba sparu var pievērsties mācībām. Paldies klases audzinātājai Olgai Kovaļovai par lieliski organizētu klases kolektīva atpūtu!

76    77

 

 

 

         2018.gada 13.septembrī skolā notika iesvētīšanas pasākums 5.klašu skolēniem "Es esmu piektklasnieks". Pasākuma laikā skolēni piedalījās 12 dažādās stacijās: sporta, talantu, literārā, foto selfi stacijā, bija arī mēmais šovs. Skolēni ar prieku un interesi piedalījās šajās aktivitātēs. Noslēgumā bērni deva piektās klases skolēna zvērestu un saņēma piemiņas medaļas.

51   52

53   54

55   56

57   58

 

 

 

   02

        Pateicamies Jelizavetai Jelaginai par piedalīšanos skatuves runas konkursā "Zelta sietiņš". Paldies par atbalstu un palīdzību latviešu valodas skolotājai Ingai Capānei.

 

 

 

Page 1 of 3

Go to top