13

Jau vairākus gadus Latvijas Radio 2 ir Lielās talkas oficiālais radio, atbalstot projekta īstenošanu un Latvijas iedzīvotāju līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā. Šogad Lielā talka notiks jau 13. gadu pēc kārtas. 12 gadu garumā Lielās talkas kustībā iesaistījušies vairāk nekā pus miljons dalībnieku.

Lielā Talka šogad 16.maijā tiek organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu, kas nozīmē arī vairāk individuālo talkas vietu pieteikumu.

Līdz ar to Lielā Talka aicina cilvēkus doties talkot šādi:

SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti;

DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji”, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;

ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

Valsts prezidents un Lielās Talkas patrons Egils Levits, kurš piedalīsies Lielajā Talkā Valkas pusē pie Igaunijas robežas Žuldiņos, aicina iedzīvotājus, kā ikkatru gadu, izvēlēties savu talkas vietu, sakopt un labiekārtot mūsu Latviju, taču šogad saskaņā ar spēkā esošajiem valdības noteiktajiem piesardzības pasākumiem.

Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam padarīt

Latviju tīrāku un sakoptāku! Mēs nedrīkstam arī aizmirst, ka mūsu pienākums ir būt veseliem, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus,

pietiekami daudz laika pavadīt svaigā gaisā,

kā arī saglabāt Latviju tīru un zaļu nākamajām paaudzēm!

Būsim piesardzīgi un atbildīgi, bet nezaudēsim optimismu!

12

 

 

 

 

2

Starptautisko ģimenes dienu ik gadu atzīmē 15. maijā. Tā ir radīta 1993.gadā pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas jeb ANO iniciatīvas un visā pasaulē ir atzīmēta jau vairāk nekā 20 gadus. Latvijā Ģimenes dienu kā oficiālus svētkus atzīmē kopš 2008.gada 15.maijā, godinot ģimeni un aicinot iedzīvotājus aizdomāties par tās lielo nozīmi cilvēku ikdienā, attiecībās un dzīvē.

Tie nav svinīgi svētki, tos mēs svinam tuvinieku lokā, lai atzītos mīlestībā un pateiktos par atbalstu un rūpēm vismīļākajiem un vissvarīgākajiem cilvēkiem pasaulē – vecākiem, vecvecākiem, māsām un brāļiem.

Starptautiskajā ģimenes dienā novēlam visām ģimenēm saticību, savstarpēju atbalstu un ieteicam jauki pavadīt 15.maiju un šīs brīvdienas kopā ar ģimeni, draudzīgi pievienojoties Lielās talkas aktivitātēs!

 

 

 

817

 

Eiropas diena, ko ik gadu atzīmē 9. maijā, ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā. Šajā datumā tiek atzīmēta nu jau vēsturē iegājušās Šūmana deklarācijas gadadiena. Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans 1950. gadā Parīzē ierosināja Eiropā ieviest jaunu politiskās sadarbības veidu, kas padarītu karu starp Eiropas valstīm neiedomājamu. R.Šūmana priekšlikumu uzskata par pašreizējās Eiropas Savienības pirmsākumu.

Latvija, tāpat kā visas Eiropas Savienības dalībvalstis, šobrīd saskaras ar izaicinājumiem. Mums jāpielāgojas jaunam dzīves ritmam un ikdienas paradumu maiņai. Lai stiprinātu Latvijas iedzīvotāju aktīvu līdzdalību kopīgo vērtību saglabāšanā, aicinām svinēt 9. maiju – EIROPAS DIENU, izmantojot attālinātus resursus.

Vairāk informācijas https://esmaja.lv/lv/aktualitates/aicinam-svinet-9-maiju-eiropas-dienu-izmantojot-attalinatus-resursus

 

 

 

 

Page 2 of 43

eklase

VISC

Go to top