740

2020.gada27.februārī plkst.12.00

skolas aktu zālē notiks

ŠAHA TURNĪRS 2020!

Nāc un izmēģini savus spēkus kopā ar skolas biedriem!

Attīsti savas prasmes un iegūsti vērtīgu pieredzi!

 

 

 

739

Es māsiņu vizināju

Meteņdienas vakarā,

Lai aug mani gari lini

Ar ziliem ziediņiem.

Pēc senlatviešu tradīcijām šogad Meteņi ir svinami 6.februārī. Meteņi ir nosacīts viduspunkts starp ziemas un pavasara saulgriežiem, kas iezīmē ziemas beigu tuvošanos un pavasara tuvošanos. Tas ir brīdis, kad īsās ziemas dienas paliek garākas. Meteņos ir daudz jāēd, jādejo un nedrīkst skopoties.

Pēc krievu tradīcijām Masļeņicu svin septiņas nedēļas pirms Lieldienām un pavasara gaidīšanas svētkus atzīmē veselu nedēļu. Šonedēļ, 24.februārī - 1.martā, galvenais ēdiens ir sauli simbolizējošas pankūkas.

Priecīgo visiem vēlot jauno laiku loku – PAVASARI!

 

 

 

730

23.februārī plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radoša nodarbība. Tajā bērniem un vecākiem būs iespēja darināt svečturus.

Februāris Latvijā tiek saukts par sveču mēnesi, kad atzīmējam sveču dienu. Arī svinot Valentīndienu, daudzi no mums sveces izmanto gan kā dāvanu, gan svētku dekoru. Tumšajos un drēgnajos ziemas vakaros sveču gaisma palīdz radīt omulīgāku atmosfēru, bet oriģināls svečturis palīdz radīt neparastas gaismu spēles.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs sveču tēmu saglabā arī gaidāmajā “Ģimenes dienā”. Šoreiz bērniem un viņu vecākiem būs iespēja no veidošanas masas radīt paliekošu dekoru – svečturi. Veidošanas masa ir mālam līdzīgs materiāls, kas ražots no dabīgiem izejmateriāliem. No tās var izgatavot dažādus izturīgus priekšmetus, kas, atšķirībā no māla, nav jāapdedzina.

“Ģimenes dienas” radošā darbnīca Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā norisināsies jau šo svētdien, 23.februārī no plkst. 13.00 līdz 14.00. Ģimenes biļetes cena – 3,50 eiro. Tajā iekļauta dalība nodarbībā, kā arī muzeja ekspozīcijas un izstāžu apskate.

 

 

 

Page 5 of 43

eklase

VISC

Go to top